Drošība

Lai spēlēšana būtu droša, tālāk ir pāris ieteikumi, kā tai sagatavoties un kā pārliecināties, vai plāno izmantot drošu izklaidi.

Latvijā šīs nozares regulējums sargā patērētāju, tomēr arī pašam spēlētājam jābūt uzmanīgam un jāpārliecinās, vai viņš pakalpojumu saņem no licencētiem uzņēmējiem. Negodprātīgie komersanti var ne tikai neizmaksāt laimestu, bet arī izkrāpt naudu un ļaunprātīgi izmantot personas datus.

Latvijas Republikā nelicencētu interaktīvo azartspēļu organizētājiem nav atļauts sniegt savus pakalpojumus Latvijā. Šādi pakalpojumu piedāvātāji rada draudus drošībai, jo nav garantijas, vai šie uzņēmumi glabās tavus datus drošībā un vai vispār izmaksās laimestu, ja tāds būs. Aicinām izmantot tikai Latvijā licencētus interaktīvo azartspēļu organizētājus – sarakstu meklē: https://bit.ly/2qCE8P3

Pirms dodies spēlēt azartspēles, nosaki sev limitus. Izvēlies, cik daudz plāno iztērēt, un neatkāpies no tā. Ieplāno arī laiku, cik daudz pavadīsi spēlējot. Atrodoties draugu kompānijā, cits citu pieskatiet, lai kāds neaizraujas par daudz. Ja dodies viens, iepriekš palūdz personālu tevi pieskatīt. Spēlējot internetā, iepriekš pievērs uzmanību piedāvātajiem drošas spēles risinājumiem un izmanto tos.

Arī uzņēmumiem, kuri azartspēļu organizēšanas vietās piedāvā spēļu automātus, bingo, ruletes, kāršu un kauliņu spēles, totalizatorus un derības, kā arī interaktīvās azartspēles, ir nepieciešama licence. Licencēto klasisko azartspēļu organizētāju saraksts atrodams šeit: https://bit.ly/2PiOBOn
Šajā adresē var apskatīt bloķētās interaktīvo azartspēļu vietnes: https://bit.ly/2zAzTHU

Uzmanies no viltus loterijām un interneta krāpnieku shēmām. Neatbildi uz aizdomīgiem e-pastiem un nekādā gadījumā nesūti savus personas datus, bankas konta informāciju un naudu nezināmiem cilvēkiem.

Azartspēļu nozari uzrauga Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija. Tā ir Finanšu ministrijas pārraudzībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras uzdevums ir realizēt valsts politiku azartspēļu un izložu organizēšanā.

Valsts regulētā loterijā un izklaides spēļu vietnē laimētājam pirms laimesta saņemšanas nekad nav jāmaksā ne laimesta nodokļi, ne arī komisijas maksa par naudas pārskaitījumu. Vairāk lasi: https://bit.ly/2OucJrT

Ja kāds nespēj kontrolēt savu vēlmi spēlēt, viņš var uzrakstīt iesniegumu Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijai, lai viņu iekļauj to cilvēku sarakstā, kurus nedrīkst ielaist azartspēļu organizēšanas vietās.